Wnętrza

Wnętrza

Gdy wydłuża się noc

Światło słoneczne bezdyskusyjnie jest najlepszym rodzajem oświetlenia dla każdego z nas. Podczas długich, jesienno - zimowych wieczorów warto zadbać o oświetlenie wnętrz, w których przebywamy.

W pracy starajmy się mieć odsłonięte okna, z podniesionymi roletami czy żaluzjami. Zaaranżujmy ustawienie biurek jak najbliżej okien, aby w pełni wykorzystać ekspozycję na promienie słoneczne. Jeżeli jadamy lunche poza biurem do restauracji zróbmy spacer i wybierzmy taką, która ma duże witryny okienne. 

Podobny zabieg możemy zastosować przy ćwiczeniach fizycznych: możemy uprawiać jogging na świeżym powietrzu lub wybrać widny klub fitness. NA nowych osiedlach powstaje co raz więcej obiektów, których ściany są całkowicie przeszklone. Dzięki temu prostemu zabiegowi w trakcie ćwiczeń mamy lepszy kontakt z naturalnym otoczeniem. 

Dzięki pomysłowości projektantów przestrzeń domową możemy oświetlać we wszelkich konfiguracjach. Możemy wybierać pośród lamp sufitowych, ściennych, stołowych czy podłogowych. Decydujemy o charakterze światła: delikatne, rozproszone vs. mocne punktowe. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia barwy światła. Najbliższy światłu słonecznemu jest ogień. Świece i lampiony będą doskonałym uzupełnieniem sztucznego oświetlenia, tworząc przy tym wyjątkowy i elegancki nastrój.

Kolor we wnętrzu. Znaczenie barw w naszym mieszkaniu

Barwy we wnętrzu mają bardzo silne oddziaływanie na sferę emocjonalną człowieka. Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Wybierając konkretne barwy, powinniśmy zastanowić się jakie skojarzenia i reakcje w nas wywołują. Jedne pobudzają, inne uspokajają, zanim zatem zdecydujemy się na wybrany kolor, powinniśmy poznać tajniki oddziaływania barw.

 

Biały - jest kolorem pozwalającym odczuć świeżość w naszych wnętrzach. Wpływa on
bardzo kojąco na nasze samopoczucie. Łagodzi emocje i stres. Działa też pobudzająco, gdyż daje poczucie swobody i braku ograniczenia.

Odcienie żółtego i pomarańczowego – są kolorami, które dają zastrzyk niezwykłego ciepła w
naszym otoczeniu. Kojarzą się z ciepłymi dniami i wywołują pozytywny nastrój. Sprzyja pogodnym myślom i rozładowuje napięcia. Pomarańczowy jako kolor jest bardzo energetyczny. Ciekawostką może być fakt, że przebywając w pomieszczeniu o tym kolorze szybko staniemy się…głodni. Niewskazany jednak w nadmiarze, gdyż powoduje irytację i rozdrażnienie, gdyż dla naszych oczu taki kolor w nadmiarze jest uciążliwy.

Odcienie niebieskiego, błękit - jednoznacznie kojarzą się z zimnem i chłodem i taki też efekt
wywołuje użycie tego koloru w naszych wnętrzach. Przebywanie w takich wnętrzach dodaje również lekkości, relaksu i pobudza do pracy. Częstym błędem było używanie tego koloru w łazienkach, czyli pomieszczeniach, które powinny emanować ciepłem.

Zielony i jego odcienie - Zielony to barwa natury, ma więc uspokajające właściwości. Odprężający kolor, wywołuje u nas poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Według naukowców kolor zielony jest kolorem dzięki któremu nasze oczy nie męczą się patrząc na taki odcień. Dlatego tak ważne jest również wprowadzenie do naszego wnętrza elementów zielonych, a przed wszystkim w postaci roślin i kwiatów, które genialnie wpływają na stan naszego samopoczucia. Kolor zielony zwiększa również nasz optymizm.

Czerwień - kolor niezwykle ekspresyjny i pobudzający. Bardzo elegancko komponuje się użycie tego koloru w dodatkach, jednak nie wolno z nim przesadzać. Przede wszystkim, jest niewskazany, jako element wystroju wnętrza osoby nadpobudliwej. Może stać się przyczyną zbędnej agresji (podobnie jak czerń, która może stać się przyczynkiem stanów depresyjnych).

Brązowy - to kolor ziemi, który łagodzi brak poczucia bezpieczeństwa. Kolor w ostatnich czasach bardzo modny. Powoduje, że jednocześnie wnętrza stają się eleganckie jak i przytulne, mimo ciemnego odcienia. Ale kolor ten wzmaga też skłonność do skrywania własnych emocji, zamykania się w sobie w obawie przed innymi ludźmi. Brązowy kolor ścian wnosi do domu poczucie stabilizacji, zatem jest to barwa odpowiednia dla osób, którym jej brakuje.

Fioletowy - to kolor, który silnie działa na ludzką psychikę. Jest odcieniem, który powoduje
wyciszenie i dlatego jest pomocny w leczeniu zaburzeń nerwowych. Fioletowy kolor ścian może jednak wywoływać nadmierne uspokojenie. Rzadko jednak stosuje się go do malowania całych ścian we wnętrzach, częściej wykorzystywany jest w połączeniu z innymi kolorami, dekorami lub jako barwa dodatków.

Wybór właściwej kombinacji barw jest jednym z trudniejszych kroków w procesie aranżacji wnętrz. Decyzja staje się jednak łatwiejsza, kiedy zapoznamy się z podstawową wiedzą na temat kolorów.

Dekoracja wnętrz :: morskie inspiracje

Marynistyczne wzory zdecydowanie wróciły do łask. Widać je w sklepach z ubraniami, gdzie paski i kolorystyczne trio biel/granat/czerwień to prawdziwy hit. Nie inaczej jest w świecie wyposażenia wnętrz. Najnowsze kolekcje to najlepszy dowód, że dziś warto postawić na morskie inspiracje!

Przepis na marynistyczny wystrój wnętrza to po pierwsze biel urozmaicona niebieskimi akcentami. Po drugie proste, drewniane najlepiej bielone meble. Po trzecie naturalne tkaniny i materiały – płótno, rattan, drewno. Na koniec dodajmy jeszcze pasiasty wzór i kilka marynistycznych dekoracji i gotowe. W zależności od tego, czy chcemy by nasze wnętrza były bardziej uniwersalne, klasyczne, czy typowo marynarskie, przywodzące na myśl wakacyjny klimat, zdecydujmy o ilości motywów i marynarskich dekoracji. Możemy bowiem zastosować tylko kilka nadmorskich elementów, bądź pójść na całość i postawić na pełne marynarskie wyposażenie - ta opcja lepiej jednak sprawdzi się w letniskowym domku niż w mieszkaniu w kamienicy. Aranżacja dekoracji marynistycznych jest bardzo prosta, ale wymaga dużej konsekwencji, bowiem styl ten nie lubi konkurencji, szczególnie tej kolorowej. Dobrze za to komponuje się ze stylem skandynawskim i shabby chic dzięki obecności bieli. Do aranżacji wnętrza w „morskim stylu” wcale nie potrzebujemy dużych nakładów finansowych, ponieważ w takim wnętrzu najistotniejsze są dodatki. To one będą stanowić o ostatecznym charakterze pomieszczenia. Wybór niedrogich „gadżetów” jest ogromny, od pięknych zdjęć jachtów, przez bulaje w drzwiach oraz liny zamiast poręczy na schodach, do muszli zebranych na plaży w wakacje, morskie dodatki jak muszle czy rozgwiazdy. Okazuje się, że w dobie internetu nie trzeba jechać nad morze by dokonać zakupu nadmorskiego rękodzieła. W sklepach internetowych specjalizujących się w żeglarskich prezentach i morskich elementach aranżacji wnętrz można w prosty sposób skompletować aranżację żeglarskiego pokoju.
Urządzając pokój w stylu marynistycznym możemy bawić się  niezliczoną ilością morskich motywów i dekoracji. Marynistyka z pewnością dostarczy nam wiele radości i satysfakcji ponieważ  pozostawia duże pole do popisu naszej własnej wyobraźni i pomysłowości.

Stylowe wnętrze :: wertykalny ogród

Zielone ściany pokryte roślinami zwane wertykalnymi ogrodami, w wersji mini zaczynają wkradać się do wnętrz mieszkalnych i biurowych. Roślinne obrazy, płytki z żywym mchem i mobilne konstrukcje roślinne to najnowszy trend we wnętrzach. Widok ściany porośniętej roślinnością zaskakuje i wzbudza podziw. Jednak względy estetyczne i niebanalny efekt to tylko niektóre zalety.

Pomysłodawcą ogrodów wertykalnych jest francuski botanik Patrick Blanc, który odkrył, że niektóre rośliny nie potrzebują do życia gleby. Aby stworzyć „zieloną ścianę” należy na pionowej powierzchni ściany zamontować metalową ramę z płytkami PVC spiętymi dwoma warstwami poliamidowego filcu, stanowiącego imitację gleby. Na tej warstwie będą rosły korzenie. Rośliny umieszcza się w formie nasion lub sadzonek. Konstrukcja składa się także z instalacji nawadniającej,  która dostarcza  składniki odżywcze potrzebne roślinom do prawidłowego rozwoju. Technologia tworzenia takiego ogrodu wymaga dopasowania roślin m.in. pod względem temperatury, wilgotności, zanieczyszczenia środowiska. W roślinnym krajobrazie może się znaleźć wiele gatunków roślin zarówno rodzimych, jak i tropikalnych. Najpopularniejsze to żurawniki, konwalniki i inne rośliny o kolorowych, zimozielonych liściach. „Zielona ściana” może być zamontowana w dowolnym miejscu na zewnątrz jak i wewnątrz, nawet w pomieszczeniach bez światła słonecznego. Pielęgnacja pionowych ogrodów polega na stałej kontroli wilgotności gleby i zaopatrzeniu w składniki mineralne. Pozostała konserwacja ogranicza się do kontroli zdrowotności i wyglądu estetycznego. Istotne jest również systematyczne usuwanie martwych liści, przekwitniętych kwiatów lub całych roślin, które z różnych przyczyn uschły lub źle wyglądają. 

Rośliny w mieszkaniu stanowią jego naturalną ozdobę. Ocieplają wnętrze, nadają mu charakter, ale też dostarczają tlenu. Nic więc dziwnego, że architekci znajdują coraz ciekawsze sposoby na ich wyeksponowanie, takie jak zielona ściana. Standardowe doniczki są już niemodne. „Roślinna ściana” to wspaniała alternatywa dla ogrodów, zwłaszcza przy braku miejsca dla konwencjonalnych form zieleni. Dostarcza mieszkańcom miast zieleni niezbędnej do zdrowego i komfortowego życia. Roślinne krajobrazy przynoszą ukojenie i poprawiają samopoczucie, a także dzięki zdolności wywarzania dodatkowej ilości tlenu oraz regulowaniu poziomu wilgotności powietrza pozytywnie wpływają na ludzkie zdrowie.

Tapety we wnętrzach – trendy 2015

Fototapety to bardzo prosty i niedrogi sposób na to, przy przeprowadzić istną metamorfozę przestrzeni! Nie musisz uciekać się do radykalnych rozwiązań – typu zmiana koloru ścian czy zakup nowych mebli, by pomieszczenie stało się ciekawsze. Dzięki fototapecie wiele nieładnych pomieszczeń ma szansę szybko stać się pięknymi i co więcej takimi, w których każdy będzie chciał przebywać.

 

Wystrój wnętrz od zawsze podlegał pewnym wpływom, modom. Najczęściej były one inspirowane podróżami, fascynacją różnicami kulturowymi, wydarzeniami politycznymi czy rozwojem technologicznym. W dzisiejszych czasach dysponujemy szeroką gamą możliwości, które w każdym roku serwują nam projektanci, kusząc nas teksturą, wzorem, kolorystyką lub sposobem zastosowania. Jeśli zdecydujemy się na wprowadzenie tapety do naszego mieszkania warto kierować się jego wielkością, nasłonecznieniem danego pomieszczenia oraz  naszym gustem. Artykuł ten ma na celu przybliżenie Czytelnikowi trendów 2015 i ułatwienia wyboru właściwej tapety. Zapraszamy!

 

Przede wszystkim flora.

 

W panującym sezonie projekty tapet zostały zdominowane przez motywy kwiatowe. Zasada wyboru najbardziej modnego wzoru jest prosta: im większy kwiat, tym lepiej.

 

Po drugie: kolor.

 

Dla zwolenników minimalizmu proponujemy tapety monochromatyczne. Dyktatorzy trendów kierują spojrzenia ku barwom stonowanym, w odcieniach głębokiej zieleni i błękitnym szarościom. Hitem w tym sezonie są wszystkie odmiany pudrowego różu. Możemy wybierać między pąsowym, łososiowym, różanym i morelowym.

 

Wielki powrót fototapet.

 

Dzięki nowoczesnym drukarniom możemy ozdobić ściany naszym ulubionym motywem w doskonałej jakości.  Wykorzystane zdjęcia doskonale budują nastrój oazy, spokoju lub wielkomiejskiego stylu życia, lub pozwolą nastolatkowi wyrazić  swoje przywiązanie do ulubionego bohatera.

 

Zabawa z fakturą.

 

W celu nadania wnętrzu określonych atrybutów, warto skorzystać z tapet imitujących cegłę, drewniane deski, czy beton. Takie tapety doskonale imitują wybrany materiał i idealnie nadają się do wnętrz w rustykalnym lub industrialnym stylu.

 

Dla wymagających.

 

Dla osób zafascynowanych dekoracją wnętrz możemy śmiało polecić tradycyjne manufaktury, gdzie rzemieślnicy od pokoleń specjalizują się w produkcji materiałów ozdobnych. Tutaj podstawową rolę odgrywa przywiązanie do tradycji, wyrażane w tkaninie i klasycznym wzornictwie.

 

Niezależnie jaką decyzję podejmie Czytelnik, ważna w urządzaniu wnętrz jest konsekwencja zastosowana we wszystkich pomieszczeniach, a wybrany motywy podkreślał cechy naszej osobowości.

Urządzanie mieszkania :: biokominki

Biokominki to nie tylko źródło ciepła, ale również element dekoracyjny, który docenią zwłaszcza Ci, którzy uwielbiają niekonwencjonalne metody aranżacji wnętrz.

Nowoczesne łazienki są coraz większe, designerskie.

Najczęściej stosowanym stylem jest minimalizm. Łazienka w stylu minimalistycznym urządzona jest w oparciu i prostotę. Zarówno kształt armatury, ceramiki jak i akcesoriów łazienkowych w stylu minimalistycznym dobrane jest tak, aby nie budzić skrajnych emocji.

Ograniczenie form to jedno. Równie ważną cechą minimalizmu jest ograniczanie kolorów. Nowoczesna prosta łazienka nie toleruje kolorowego miszmaszu. Nie musi być jednak monotonną jednokolorową. Kolory są tu mile widziane, ale na zasadzie połączenie dwóch kontrastowych kolorów. Ważne jest by jeden z nich był dominujący w stosunku do drugiego. Po zastosowaniu takiego „kolorowego szaleństwa” całe wyposażenie łazienki powinno by uproszczone do maksimum.

Nowoczesność łazienki polega również na nowatorskim dobieraniu, stosowaniu i łączeniu materiałów do niedawna nie spotykanych we wnętrzach - stali, chromu, szkła, egzotycznego drewna czy nagiego betonu. 

Przy wyborze mebli zwróćmy uwagę nie tylko na ich kolor czy kształt uchwytów. Ważna jest przede wszystkim trwałość, pojemność i estetyka.

Taki salon łazienkowy jest idealnym miejscem wypoczynku dla osób preferujących ład i porządek. Mogą się tu wyciszyć i zrelaksować, a porozrzucane kosmetyki czy przybory kąpielowe nie zburzą ich wewnętrznego spokoju podczas kąpieli.

Urządzanie mieszkania :: mozaika

Mozaiki to temat znany już od starożytności. Wówczas układaniem mozaik zajmowali się artyści, którzy pracowicie każdy tesser układali ręcznie, a w efekcie powstawał bardzo piękny wzór. Mozaiki takie często były wykonywanie w kościołach czy w domach najzamożniejszych ludzi. Posiadanie mozaiki było dowodem wysokiego statusu majątkowego. Obecnie mozaiki nadal są lubianym elementem wystroju wnętrz. Jednakże zmieniło się nieco zarówno ich zastosowanie, jak i dostępność.

We współczesnych czasach mozaika pojawiała się głównie w łazienkach i kuchniach. Od niedawna zauważa się jednak stosowanie tego materiału wykończeniowego niemal wszędzie, od podłóg w pokojach, holach, na tarasach, brodzików, basenów, aż po monumentalne dekoracje na ścianach i wykończenia mebli (na przykład ram luster). Mozaika może stanowić zarówno kameralny akcent np. pojedynczy decor jak i artystyczną dekorację na ścianie. Dostępna jest w wielu kolorach, wzorach i kształtach.  Może być wykonana z gresu, metalu czy ceramiki. Dzięki tej rozmaitości każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojego wnętrza. Wiele osób zachwyconych takimi mozaikami chce mieć je u siebie w domu, ale obawia się, że koszty ułożenia będą zbyt duże. Nie ma się jednak czym martwić, gdyż obecny sposób montażu mozaiki odbiega zdecydowanie od tego stosowanego wieki temu. Nie ma już konieczności wklejania każdego małego elementu osobno. Mozaiki są sprzedawane w plastrach, a więc są naklejone na specjalną siatkę, która utrzymuje je razem w jednakowych odstępach. Dzięki temu ich naklejanie oraz dzielenie na mniejsze fragmenty jest zdecydowanie łatwiejsze. Wystarczy przeciąć siatkę i już mamy mniejszy element. Zmiana technologii sprawiła, że koszt jej ułożenia jest mniejszy, porównywalny z kosztem układania płytek ceramicznych. Oprócz mozaik na siatce można spotkać także mozaiki „udawane” - w rzeczywistości są to normalne płytki ceramiczne, w całości, ale wzór na płytce imituje mozaikę. Taką płytkę układa się bardzo szybko, ale nie nadaje się ona zupełnie do ściany półokrągłej, gdyż nie da się jej dopasować do krzywizny ściany. W przypadku ściany półokrągłej mozaika na siatce zdecydowanie wygrywa. 
Różnorodność, funkcjonalność i łatwość montażu mozaiki sprawia, że coraz częściej ten rodzaj wykończenia zdobywa swoich fanów i odważniej radzi sobie we wnętrzach. Jej niepowtarzalna struktura, regularny rytm tesser, przywodząc na myśl metaforyczną układankę, działa uspokajająco, wprawia w relaksujący nastrój.

Stylowe wnętrze :: etnodizajn

Od kilku sezonów w wystroju wnętrz i wzornictwie panuje moda na „etnodizajn”.  Wzory sztuki ludowej takie jak łowickie pasy, kurpiowskie wycinanki czy kaszubskie hafty są żywcem przeniesione na meble, akcesoria i dodatki lub stały się inspiracją dla współczesnych projektantów.

Folkowy styl do naszego mieszkania możemy wprowadzić za pomocą oryginalnych dodatków. Cenione jest wykonanie ich metodami tradycyjnymi, a już tym bardziej przez profesjonalnych twórców ludowych. Modne są koronki, które zdobią stół czy firany. Również poduszki, pościel i narzuty nie mogą się obejść bez ludowego wzoru. Jeśli nie chcemy zmieniać wystroju wnętrza, możemy się zdecydować na folkową zastawę stołową albo ludowe podkładki pod talerze. Będą ciekawą ozdobą nawet nowoczesnego wnętrza. Zwolennicy ludowego stylu szczególne pole do popisu mogą znaleźć w kuchni – zamiast tradycyjnych mebli, można wyposażyć ją w drewniany kredens – takie meble można zamówić, można też spróbować kupić stary kredens i poddać go renowacji. Nieodzowna będzie sporych rozmiarów drewniana skrzynia, a najlepiej kilka – w salonie taki mebel może służyć jako stolik, natomiast w garderobie jako schowek na bieliznę. Do tego serwetki i haftowane obrusy, naczynia z motywami ludowymi – wycinankami albo kwiatami. Wszelkie przybory kuchenne mogą mieć ludowe ornamenty i zdobienia – na przykład rękawica do gorących naczyń ze wzorem ludowej chusty. Oczywiście wszystko jest kwestią dobrego smaku, nie należy przesadzać z ozdobami i elementami, by nie stworzyć atmosfery ”jarmarku”. Ludowość może zagościć także w łazience poprzez drewniany uchwyt na mydło, pokrywę toalety wykonaną z drewna – te przedmioty oferują nie tylko specjalistyczne sklepy, ale także spore supermarkety.

Współczesne projekty pokazują, że folkowe wnętrza wypadają świetnie zarówno w tradycyjnych, wiejskich domach, jak i w realiach wielkich miast i szklanych biurowców.

Wystrój wnętrz :: turkusowy zawrót głowy

Wiosna we wnętrzarskich trendach objawia się tym razem w pastelowych tonacjach.  Specjaliści są zgodni – w roku 2014 kolorem numer jeden będzie turkusowy!

Turkus zagości na ścianach - w kolorach farb, tapet, oraz na obiciach i meblach. Z pewnością będzie odskocznią od monochromatycznych, spokojnych tendencji, jakie od jakiegoś czasu utrzymują się w aranżacji wnętrz.

Turkus wyjątkowo pięknie wygląda w kuchniach czy jadalniach. To kolor pełny świeżości  oraz elegancji. Można za jego pomocą stworzyć niesamowite aranżacje. Często stosuje się go na wyspach kuchennych, wyróżniając je spośród innych mebli. W przygaszonym odcieniu nie jest krzykliwy, a delikatnie wprowadza kolor do pomieszczenia. Drobne turkusowe dodatki, jak zasłonki, wazon, a nawet garnek ładnie i konsekwentnie podkreślają ten motyw.
Wystarczy tylko kilka akcentów takich jak turkusowe naczynia, wspomniane zasłonki czy obraz by zmienić charakter pokoju. Kolorowe dodatki wyjątkowo dobrze wyglądają w połączeniu z meblami w naturalnych, stonowanych odcieniach. Świetnie odbijają się też na białych powierzchniach.
Przy aranżacji z użyciem tej barwy trzeba pamiętać, żeby nie przesadzić z nagromadzeniem intensywności Np. ciemny turkus może doskonale się sprawdzić w słonecznym pokoju położonym od południa czy zachodu, gorzej w pomieszczeniu, w którym światła jest mniej. Do tego zupełnie inaczej kolor będzie wyglądał w sztucznym oświetleniu. 
Ciekawym i odważniejszym posunięciem jest pomalowanie całych ścian na turkusowy odcień. Niezależnie od tego, czy w wersji pastelowej czy mocnej i ciemnej – z pewnością dominują wtedy w pomieszczeniu. Wszelkie dodatki podkreślają ten efekt. Turkusowy ślicznie komponuje się z intensywną zielenią. Dzięki szerokiej skali odcieni turkusu można do woli kombinować z jego pochodnymi kolorami! Różne barwy zieleni, błękitu pięknie ze sobą współgrają i podkreślają urok turkusowych elementów. Wprowadzają atmosferę relaksu i wyciszenia.

Aranżacja wnętrz :: shabby chic

Shabby chic to coraz popularniejszy trend w aranżacji wnętrz. Powstał on z potrzeby posiadania przedmiotów z duszą. To doskonała propozycja dla miłośników stylu retro i vintage.

Shabby chic to styl aranżacji wnętrz, który wykorzystuje melancholijny urok starych mebli, przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych, finezyjnie wyciętych mebli, delikatnie zblakłych wzorów przetartej farby. Przeważającymi kolorami w aranżacjach wnętrz w stylu shabby chic są biały i bladoróżowy – w tej tonacji utrzymane są również dekoracje shabby chic: figurki, pojemniczki, pudełeczka, wiklinowe kosze czy tabliczki z retro czcionką. Wszystkie dodatki muszą być starannie dobrane. Pikowane lub haftowane kanapy i pościele ozdobione kwiecistymi wzorami są doskonałym dopełnieniem pokoju w stylu shabby chic.

To, co udało się wyczarować za pomocą mebli i dodatków, należy uzupełnić odpowiednim wykończeniem modnego wnętrza. Białe bądź pastelowe ściany będą subtelnym tłem, a drewniana podłoga (także w wersji postarzanej) stworzy odpowiednie ramy dla aranżacji.

Warto też zadbać o odpowiednią aranżację okna. W przecierany trend idealnie wpiszą się rolety z nadrukiem w różyczki. Drukowane na jasnym tle motywy kwiatowe o łagodnych, pastelowych odcieniach dodają uroku wnętrzom stylizowanym na shabby chic, jednocześnie wzór nie jest na tyle wyrazisty, aby przytłaczał inne dodatki.

Styl Shabby chic daje pole do popisu osobom, które same lubią zajmować się odnawianiem przedmiotów i drobnymi pracami stolarskimi. Wnętrza w tym stylu są przytulne i sielskie, kojarzą z wyobrażeniem o nostalgicznych wakacjach, spędzanych w starej willi na południu Francji.

Loading... Trwa wczytywanie kolejnych wpisów
Kontakt
X
Do góry