Wnętrza

Wnętrza

Aranżacja wnętrz :: afrykańskie wpływy

Afrykańskie wpływy - to jeden z głównych trendów w projektach wnętrz w nadchodzącym sezonie.Styl afrykański, podobnie jak sama Afryka, ma wiele twarzy. Stanowi połączenie różnorodnych elementów pochodzących z odległych kultur.

Znajdziemy tu wpływy Maroka, Egiptu, Wschodniej czy Południowej Afryki. Uznawany jest również za szczególnie dynamiczny i jednocześnie egzotyczny, bowiem w  afrykańskiej kulturze charakterystyczne kolory i wzory mają znaczenia symboliczne.

Wnętrze w stylu afrykańskim warto urządzić w beżach, brązach, zieleniach, ciepłych kolorach słońca, pomarańczach czy ceglastej czerwieni - to one głównie kojarzą się z „prawdziwą” Afryką. Będą one stanowić świetne tło dla drewnianych mebli, a także etnicznych dodatków: drewnianych figurek, masek obrzędowych, sztucznych skór, trofeów myśliwskich, które powinny stanowić „gwóźdź programu” afrykańskiego pokoju. Mieszanina motywów zaczerpniętych z natury dodaje poczucia harmonii oraz spokoju.

Jako wykończenie ścian można zastosować naturalną cegłę. Dobrze będzie się też prezentować chropowata, przecierana terakota. Wnętrze nabierze odpowiedniego charakteru, kiedy np. do ścianpomalowanych na pomarańczowo lub beżowo dołożymy podłogę wykonaną z ciemnych gatunków drewna egzotycznego.

Istotne w tworzeniu stylu wnętrza jest również odpowiednie oświetlenie i wyeksponowanie właściwych dodatków. Styl afrykański domaga się rozproszonego, ciepłego światła bijącego raczej z wielu zapalonych lampek i świec. Zatem z oświetlenia centralnego, usytuowanego w sposób tradycyjny na suficie można zrezygnować lub używać go jedynie w określonych sytuacjach. Punktowe źródła światła powinny rozświetlać przedmioty dekoracyjne, które umieścimy we wnętrzu.

Podsumowując.

Elementy, które pomogą stworzyć afrykański klimat we wnętrzach mieszkania:

ŚCIANY:     cegła, chropowata, przecierana terakota,

PODŁOGA: ciemny gatunek drewna

MEBLE: drewniane, ciemne

LAMPKI:       lampy, świece dające efekt ciepłego, przytulnego klimatu;

DODATKI: drewniane figurki, maski obrzędowe, sztuczne skóry, trofea myśliwskie.

Zobacz pozostałe aktualności

Kontakt
X
Do góry