Wnętrza

Wnętrza

Tapety we wnętrzach – trendy 2015

Fototapety to bardzo prosty i niedrogi sposób na to, przy przeprowadzić istną metamorfozę przestrzeni! Nie musisz uciekać się do radykalnych rozwiązań – typu zmiana koloru ścian czy zakup nowych mebli, by pomieszczenie stało się ciekawsze. Dzięki fototapecie wiele nieładnych pomieszczeń ma szansę szybko stać się pięknymi i co więcej takimi, w których każdy będzie chciał przebywać.

 

Wystrój wnętrz od zawsze podlegał pewnym wpływom, modom. Najczęściej były one inspirowane podróżami, fascynacją różnicami kulturowymi, wydarzeniami politycznymi czy rozwojem technologicznym. W dzisiejszych czasach dysponujemy szeroką gamą możliwości, które w każdym roku serwują nam projektanci, kusząc nas teksturą, wzorem, kolorystyką lub sposobem zastosowania. Jeśli zdecydujemy się na wprowadzenie tapety do naszego mieszkania warto kierować się jego wielkością, nasłonecznieniem danego pomieszczenia oraz  naszym gustem. Artykuł ten ma na celu przybliżenie Czytelnikowi trendów 2015 i ułatwienia wyboru właściwej tapety. Zapraszamy!

 

Przede wszystkim flora.

 

W panującym sezonie projekty tapet zostały zdominowane przez motywy kwiatowe. Zasada wyboru najbardziej modnego wzoru jest prosta: im większy kwiat, tym lepiej.

 

Po drugie: kolor.

 

Dla zwolenników minimalizmu proponujemy tapety monochromatyczne. Dyktatorzy trendów kierują spojrzenia ku barwom stonowanym, w odcieniach głębokiej zieleni i błękitnym szarościom. Hitem w tym sezonie są wszystkie odmiany pudrowego różu. Możemy wybierać między pąsowym, łososiowym, różanym i morelowym.

 

Wielki powrót fototapet.

 

Dzięki nowoczesnym drukarniom możemy ozdobić ściany naszym ulubionym motywem w doskonałej jakości.  Wykorzystane zdjęcia doskonale budują nastrój oazy, spokoju lub wielkomiejskiego stylu życia, lub pozwolą nastolatkowi wyrazić  swoje przywiązanie do ulubionego bohatera.

 

Zabawa z fakturą.

 

W celu nadania wnętrzu określonych atrybutów, warto skorzystać z tapet imitujących cegłę, drewniane deski, czy beton. Takie tapety doskonale imitują wybrany materiał i idealnie nadają się do wnętrz w rustykalnym lub industrialnym stylu.

 

Dla wymagających.

 

Dla osób zafascynowanych dekoracją wnętrz możemy śmiało polecić tradycyjne manufaktury, gdzie rzemieślnicy od pokoleń specjalizują się w produkcji materiałów ozdobnych. Tutaj podstawową rolę odgrywa przywiązanie do tradycji, wyrażane w tkaninie i klasycznym wzornictwie.

 

Niezależnie jaką decyzję podejmie Czytelnik, ważna w urządzaniu wnętrz jest konsekwencja zastosowana we wszystkich pomieszczeniach, a wybrany motywy podkreślał cechy naszej osobowości.

Zobacz pozostałe aktualności

Kontakt
X
Do góry