Wnętrza

Wnętrza

Dekoracja wnętrz :: morskie inspiracje

Marynistyczne wzory zdecydowanie wróciły do łask. Widać je w sklepach z ubraniami, gdzie paski i kolorystyczne trio biel/granat/czerwień to prawdziwy hit. Nie inaczej jest w świecie wyposażenia wnętrz. Najnowsze kolekcje to najlepszy dowód, że dziś warto postawić na morskie inspiracje!

Przepis na marynistyczny wystrój wnętrza to po pierwsze biel urozmaicona niebieskimi akcentami. Po drugie proste, drewniane najlepiej bielone meble. Po trzecie naturalne tkaniny i materiały – płótno, rattan, drewno. Na koniec dodajmy jeszcze pasiasty wzór i kilka marynistycznych dekoracji i gotowe. W zależności od tego, czy chcemy by nasze wnętrza były bardziej uniwersalne, klasyczne, czy typowo marynarskie, przywodzące na myśl wakacyjny klimat, zdecydujmy o ilości motywów i marynarskich dekoracji. Możemy bowiem zastosować tylko kilka nadmorskich elementów, bądź pójść na całość i postawić na pełne marynarskie wyposażenie - ta opcja lepiej jednak sprawdzi się w letniskowym domku niż w mieszkaniu w kamienicy. Aranżacja dekoracji marynistycznych jest bardzo prosta, ale wymaga dużej konsekwencji, bowiem styl ten nie lubi konkurencji, szczególnie tej kolorowej. Dobrze za to komponuje się ze stylem skandynawskim i shabby chic dzięki obecności bieli. Do aranżacji wnętrza w „morskim stylu” wcale nie potrzebujemy dużych nakładów finansowych, ponieważ w takim wnętrzu najistotniejsze są dodatki. To one będą stanowić o ostatecznym charakterze pomieszczenia. Wybór niedrogich „gadżetów” jest ogromny, od pięknych zdjęć jachtów, przez bulaje w drzwiach oraz liny zamiast poręczy na schodach, do muszli zebranych na plaży w wakacje, morskie dodatki jak muszle czy rozgwiazdy. Okazuje się, że w dobie internetu nie trzeba jechać nad morze by dokonać zakupu nadmorskiego rękodzieła. W sklepach internetowych specjalizujących się w żeglarskich prezentach i morskich elementach aranżacji wnętrz można w prosty sposób skompletować aranżację żeglarskiego pokoju.
Urządzając pokój w stylu marynistycznym możemy bawić się  niezliczoną ilością morskich motywów i dekoracji. Marynistyka z pewnością dostarczy nam wiele radości i satysfakcji ponieważ  pozostawia duże pole do popisu naszej własnej wyobraźni i pomysłowości.

Zobacz pozostałe aktualności

Kontakt
X
Do góry