Wnętrza

Wnętrza

Wystrój wnętrz :: nowe trendy

Jak urządzić modną kuchnię? Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze mebli kuchennych, aby być na czasie? O najnowszych trendach w aranżacji kuchni opowie nam Pan Kamil Połeć, ekspert z firmy DesignOn.

Monika Dziewulak: Modna kuchnia – czyli jaka?

Kamil Połeć: Obserwując nowości prezentowane na początku tego roku przez kilkunastu czołowych producentów mebli kuchennych na świecie, z dużą pewnością mogę stwierdzić, że prym będą wiodły kuchnie otwarte. Płynne przejścia pomiędzy kuchnia a salonem, stworzenie otwartych przestrzeni, uzyskanie przestronnego miejsca do przyrządzania posiłków lub po prostu bycia razem to tematy przewodnie przy projektowaniu kuchni.


M.D.: Jakie nowości pojawiły się w „świecie kuchni”?

K.P.: Wyraźnie widać ożywienie w trendach kolorystycznych. Dostępne są nowe intensywne kolory w odcieniach fioletu, pomarańczy, limonki, czy cytryny. Pojawiają się również załamania kanciastej formy mebli. Delikatne zaokrąglenia zapewniają miękki przebieg linii, płynne kontury, które mogą stworzyć jednorodny i nowoczesny wygląd. Teraz ten innowacyjny styl znany z twórczości znanych zagranicznych architektów takich jak: Frank Gehry, Antoni Gaudi czy Phillipp Aduatz można mieć w swojej własnej kuchni.


M.D. Czym powinniśmy kierować się przy zakupie sprzętu AGD? Jaki powinien być?

K.P. Energooszczędny, dopasowany, inteligentny – te przymiotniki doskonale określają trend, który będzie panował w doborze sprzętu AGD do nowych kuchni. Urządzenia kuchenne powinny by nie tylko idealnie dobrane formą i stylem do mebli kuchennych, lecz przede wszystkim charakteryzować się wysoką klasą energetyczną. Dobierajmy urządzenia, które będą mogły współpracować z systemami domów inteligentnych, dając nam większą wygodę oraz oszczędzając nasz czas.

Dziękuję za rozmowę

Więcej informacji www.designon.pl

Zobacz pozostałe aktualności

Kontakt
X
Do góry