Wnętrza

Wnętrza

Stylowe wnętrze :: pasy i paski

Bieżący rok to dynamika i energia w projektowanych przestrzeniach, a zastosowanie pasów jest jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie tego efektu. Dodają charakteru pomieszczeniu oraz urozmaicają je. Są też pomocnym trikiem, który pomaga optycznie podwyższyć lub poszerzyć wnętrze. Dzięki nim można nieco zniwelować niedoskonałości przestrzenne. Z motywem pasów we wnętrzach jest podobnie jak w modzie - poziome poszerzają a pionowe wydłużają. Jeśli chcemy optycznie "poszerzyć" ścianę by pokój stał się bardziej kwadratem niż prostokątem zastosujmy motyw poziomych pasów. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w wąskich pomieszczeniach takich jak np. przedpokój czy narożnych kątach. 

Pasy znakomicie sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach, ale także we wnętrzach, gdzie znajdują się klasyczne meble i dodatki. W pierwszym wypadku świetnie pasują mocne, kontrastowe pasy. W przypadku klasycznej aranżacji lepiej sprawdzą się wzory dwubarwne lub trójbarwne, w stonowanych brązach i pastelach, które mogą być z powodzeniem połączone z motywem roślinnym czy koronki.


Paskowy deseń może być albo cienki, albo gruby - wszystko zależy od charakteru wnętrza i naszych upodobań. Są różne sposoby tworzenia pasów na ścianach. Można kupić gotowe tapety, od tych najtańszych po najdroższe. Możemy także namalować je sami. Nie jest to bardzo absorbujący proces, ale wymaga dokładności i zmysłu artystycznego.

 

Jeśli nie mają Państwo przekonania do wykorzystania pasiastego wzoru na większej powierzchni, przygodę z pasami można zacząć od drobiazgów takich jak krzesło, fotel czy zasłonki. Gwarantujemy, że takie rozwiązanie również przyniesie spektakularny efekt, a wnętrze mieszkania zyska niebanalny charakter.

Zobacz pozostałe aktualności

Kontakt
X
Do góry