Wnętrza

Wnętrza

Aranżacja wnętrz :: shabby chic

Shabby chic to coraz popularniejszy trend w aranżacji wnętrz. Powstał on z potrzeby posiadania przedmiotów z duszą. To doskonała propozycja dla miłośników stylu retro i vintage.

Shabby chic to styl aranżacji wnętrz, który wykorzystuje melancholijny urok starych mebli, przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych, finezyjnie wyciętych mebli, delikatnie zblakłych wzorów przetartej farby. Przeważającymi kolorami w aranżacjach wnętrz w stylu shabby chic są biały i bladoróżowy – w tej tonacji utrzymane są również dekoracje shabby chic: figurki, pojemniczki, pudełeczka, wiklinowe kosze czy tabliczki z retro czcionką. Wszystkie dodatki muszą być starannie dobrane. Pikowane lub haftowane kanapy i pościele ozdobione kwiecistymi wzorami są doskonałym dopełnieniem pokoju w stylu shabby chic.

To, co udało się wyczarować za pomocą mebli i dodatków, należy uzupełnić odpowiednim wykończeniem modnego wnętrza. Białe bądź pastelowe ściany będą subtelnym tłem, a drewniana podłoga (także w wersji postarzanej) stworzy odpowiednie ramy dla aranżacji.

Warto też zadbać o odpowiednią aranżację okna. W przecierany trend idealnie wpiszą się rolety z nadrukiem w różyczki. Drukowane na jasnym tle motywy kwiatowe o łagodnych, pastelowych odcieniach dodają uroku wnętrzom stylizowanym na shabby chic, jednocześnie wzór nie jest na tyle wyrazisty, aby przytłaczał inne dodatki.

Styl Shabby chic daje pole do popisu osobom, które same lubią zajmować się odnawianiem przedmiotów i drobnymi pracami stolarskimi. Wnętrza w tym stylu są przytulne i sielskie, kojarzą z wyobrażeniem o nostalgicznych wakacjach, spędzanych w starej willi na południu Francji.

Zobacz pozostałe aktualności

Kontakt
X
Do góry