Wnętrza

Wnętrza

Wystrój wnętrz :: turkusowy zawrót głowy

Wiosna we wnętrzarskich trendach objawia się tym razem w pastelowych tonacjach.  Specjaliści są zgodni – w roku 2014 kolorem numer jeden będzie turkusowy!

Turkus zagości na ścianach - w kolorach farb, tapet, oraz na obiciach i meblach. Z pewnością będzie odskocznią od monochromatycznych, spokojnych tendencji, jakie od jakiegoś czasu utrzymują się w aranżacji wnętrz.

Turkus wyjątkowo pięknie wygląda w kuchniach czy jadalniach. To kolor pełny świeżości  oraz elegancji. Można za jego pomocą stworzyć niesamowite aranżacje. Często stosuje się go na wyspach kuchennych, wyróżniając je spośród innych mebli. W przygaszonym odcieniu nie jest krzykliwy, a delikatnie wprowadza kolor do pomieszczenia. Drobne turkusowe dodatki, jak zasłonki, wazon, a nawet garnek ładnie i konsekwentnie podkreślają ten motyw.
Wystarczy tylko kilka akcentów takich jak turkusowe naczynia, wspomniane zasłonki czy obraz by zmienić charakter pokoju. Kolorowe dodatki wyjątkowo dobrze wyglądają w połączeniu z meblami w naturalnych, stonowanych odcieniach. Świetnie odbijają się też na białych powierzchniach.
Przy aranżacji z użyciem tej barwy trzeba pamiętać, żeby nie przesadzić z nagromadzeniem intensywności Np. ciemny turkus może doskonale się sprawdzić w słonecznym pokoju położonym od południa czy zachodu, gorzej w pomieszczeniu, w którym światła jest mniej. Do tego zupełnie inaczej kolor będzie wyglądał w sztucznym oświetleniu. 
Ciekawym i odważniejszym posunięciem jest pomalowanie całych ścian na turkusowy odcień. Niezależnie od tego, czy w wersji pastelowej czy mocnej i ciemnej – z pewnością dominują wtedy w pomieszczeniu. Wszelkie dodatki podkreślają ten efekt. Turkusowy ślicznie komponuje się z intensywną zielenią. Dzięki szerokiej skali odcieni turkusu można do woli kombinować z jego pochodnymi kolorami! Różne barwy zieleni, błękitu pięknie ze sobą współgrają i podkreślają urok turkusowych elementów. Wprowadzają atmosferę relaksu i wyciszenia.

Zobacz pozostałe aktualności

Kontakt
X
Do góry